Drewno na tarasie

2020-04-23

    Wiosna już się kończy, za to zaraz zacznie się lato. W związku z tym na pewno dużo więcej czasu będziemy przebywać na tarasie. Warto go przed tym odpowiednio WYKOŃCZYĆ, żeby spędzony na nim czas był jeszcze przyjemniejszy.

    A jak WYKOŃCZYĆ taras? Na to jest oczywiście wiele różnych sposobów. Jeśli jednak chcemy być jak najbliżej natury, rozważmy elementy drewniane (lub elementy wykonane z materiału drewnopodobnego). Dotyczy to zarówno WYPOSAŻENIA w postaci krzeseł czy stołu, DEKORACJI jak donice, jak również samej podłogi czy ścian. Trzeba tylko pamiętać, by drewno było odpowiednio zaimpregnowane. Ponadto warto mieć na uwadze, że im bardziej egzotyczny gatunek drewna, tym bardziej jest ono odporne na różnego rodzaju uszkodzenia (jak m.in. woda, wilgoć, grzyby).

    Można też postawić na wspomniane wcześniej elementy drewnopodobne, które nie miewają problemów z pleśnią czy wilgocią i dodatkowo są bardzo łatwe w czyszczeniu. Współczesne modele wyglądają praktycznie tak samo jak naturalne drewno, dlatego z pewnością jest to rozwiązanie godne przynajmniej zastanowienia.

Tagi: wykończenie, wyposażenie, dekoracje,