Ceramika do kuchni

2020-05-31

    Ściany i podłogę w kuchni można zrobić na wiele różnych sposobów. Podstawą jest wysoka funkcjonalność, w tym przede wszystkim łatwość czyszczenia, a także równie wysoka estetyka. Jaki materiał najlepiej wybrać? PROJEKTANCI polecają płytki ceramiczne.

 

    Ceramika dostępna jest w niezliczonej liczbie różnych wariantów. Można wybrać nie tylko kolor płytek, ale też ich kształt czy fakturę. Szczególną popularnością cieszą się barwy ziemne, czyli brąz lub odcienie ciemnej zieleni, ale często wybiera się też płytki szare bądź nawet śnieżnobiałe. Faktura również jest bardzo ważna. Przyjemny WYSTRÓJ spotęgują na pewno materiały przypominające drewno lub kamień. Całkiem modna jest też STYLIZACJA retro, a więc płytki, które celowo ZAPROJEKTOWANO tak, by wydawały się dotknięte nieubłaganym upływem czasu.

 

    W kwestii kształtu najczęściej wybiera się proste, kwadratowe formy, ale można się też zdecydować na trójkąty lub pentagony. Takie rozwiązanie z całą pewnością nada WNĘTRZU niepowtarzalnego charakteru, szczególnie w tych bardziej nowoczesnych ARANŻACJACH.

Tagi: projektanci, wystrój, projektowanie, wnętrze, aranżacja,