Jak się zmieścić w kawalerce?

2020-07-27

     Dobra ARANŻACJA niewielkiej kawalerki dla dwóch dorosłych osób to wyzwanie wymagające rozmysłu. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych rozwiązań, które ułatwią to zadanie każdemu doświadczonemu PROJEKTANTOWI.

 

     Przede wszystkim trzeba zadbać o schowki. W małym mieszkaniu zwykle nie ma wystarczająco dużo miejsca na szafę, dlatego warto pomyśleć o niewielkich półeczkach wmontowanych w jedną czy drugą ścianę. Żeby WYSTRÓJ nie stał się przez to zbyt przytłaczający, dobrze jest część schowków pozostawić otwartych - wówczas uzyskamy bardzo ciekawy efekt wizualny, ale dzięki tylko częściowej otwartości nie zagracimy całego WNĘTRZA. Jeśli jednak zdecydujemy się na szafę, lepiej zainwestować w taką, która jest wąska, ale wysoka. Tego typu konstrukcja z pewnością zajmie mniej miejsca, a jednocześnie będzie równie funkcjonalna. Na drzwiach można też zamontować lustro, które sprawi, że mieszkanie wyda się ciut większe niż jest w rzeczywistości.

 

    Co do kolorystyki szafek i schowków, wszystko zależy od DESIGNU mieszkania, co nie oznacza, że nie można poddać się wrodzonej kreatywności i poszukać wśród nieco odważniejszych rozwiązań. Np. kilka kolorowych elementów w czarno-białym lub drewnianym WNĘTRZU zawsze się sprawdzi, o ile tylko oczywiście z nimi nie przedobrzymy.

Tagi: aranżacja, projektant, wystrój, wnętrze, design,