Salonowy narożnik

2020-08-22

     Wybór narożnika do salonu na pierwszy rzut oka wydaje się prosty. Potrzebujemy takowy nabyć, więc idziemy do sklepu i szukamy. A tam się okazuje, że do wyboru mamy setki najróżniejszych modeli. Który z nich sprawdzi się w naszym WNĘTRZU?

 

     Tu ARCHITEKT wymienia kilka czynników. Przede wszystkim narożnik trzeba dopasować kolorystycznie do STYLISTYKI salonu. Istnieje parę uniwersalnych rozwiązań, które doskonale się komponują w praktycznie każdym WNĘTRZU. Świetnym przykładem są odcienie szarości, które w połączeniu np. z jasnymi barwami na ścianach i drewnianą podłogą tworzą niezwykle harmonijną całość. Poza samym wyglądem, równie istotna jest funkcjonalność. PROJEKTANCI szczególnie polecają narożniki modułowe, które zawsze da się dopasować do pomieszczeń o różnej wielkości. Poszczególne moduły można łączyć i dzielić w wielu konfiguracjach i tylko od nas zależy, jaki kształt ostatecznie przybierze nasz komplet wypoczynkowy.

 

     Dla tych, którzy cenią sobie komfort, producenci przygotowali narożniki z dodatkowymi funkcjami. Siedzisko z opcją relaksu, dołączony stolik na kawę czy ruchome zagłówki to tylko niektóre przykłady. Oczywiście za taką wygodę trzeba zwykle troszkę dopłacić, ale za to będziemy mieli wówczas gwarancję, że mebel posłuży nam na długie lata.

Tagi: wnętrze , stylistyka, projektanci, architekt,