Światło w okapie

2020-09-04

     Dzisiaj już w niemalże każdej kuchni znaleźć można okap. Jego podstawowa funkcja, czyli usuwanie oparów, jest raczej oczywista. Ale trzeba pamiętać, że drugą właściwością jest też oświetlanie strefy gotowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z okapów ze standardową (żarową bądź halogenową) żarówką, ale PROJEKTANCI wyraźnie zaznaczają, że dłużej nacieszymy się oświetleniem LEDowym.

 

     Zresztą światło z okapu włącza się nie tylko podczas gotowania, ale też np. po to, by stworzyć w naszym WNĘTRZU przytulną atmosferę, zwłaszcza jeśli kuchnia połączona jest z salonem czy jadalnią. Dlatego wybierając dla siebie odpowiednie urządzenie, warto rozważyć takie, które dysponuje oświetleniem LEDowym. Zwykłe żarówki mają znacznie krótszą żywotność i generują jaskrawsze i mocniejsze światło, które jest mniej przyjemne dla ludzkiego oka. DEKORATORZY zaznaczają też, że żarówki LED charakteryzują się dużo wyższą odpornością na wahania napięcia (naprzemienne włączanie i wyłączanie światła) i pochłaniają nawet do 90 procent mniej energii elektrycznej.

 

     Warto również zauważyć, że okapy z LEDowym oświetleniem konstruowane są często pod kątem nowoczesnych WNĘTRZ, a więc bez problemu znajdziemy produkt o bardzo ciekawym DESIGNIE, który sam w sobie stanowić będzie dodatkową DEKORACJĘ w naszej kuchni.

Tagi: projektanci, wnętrze, dekoratorzy, design, dekoracje,