Przytulna sypialnia pod skosami

2020-09-12

    Poddasze i skosy często wydają się dość problematyczne w kwestii ARANŻACJI, ale przy odpowiednim PROJEKCIE tę pozorną wadę można zamienić na wspaniałą zaletę. Jak urządzić w takim nierównym WNĘTRZU sypialnię?

   

   Skosy, zwłaszcza przy dobrze dobranym oświetleniu, mogą stworzyć w pomieszczeniu niesamowicie przytulną atmosferę. Faktem jest, że mogą one nieco ograniczać pole manewru przy wybieraniu mebli, w tym i łóżka, ale na szczęście modeli na rynku jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli skosy sięgają bardzo nisko, to można dobudować małą, prostą ściankę, która będzie atrakcyjnym tłem dla łóżka. Taki PROJEKT zmniejszy troszkę przestrzeń pokoju, ale można to wykorzystać w praktyczny sposób - nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by przestrzeń za tą ścianką przerobić np. na szafkę.

 

    Na poddaszu dobrze jest również przemyśleć sprawę okien. Z uwagi na skosy mogą one dostarczać dużo więcej światła, niż okna na typowych, pionowych ścianach. Ich framugi powinny być białe lub ewentualnie beżowe - dzięki temu uzyskamy bardzo przyjemny efekt, zarówno za dnia, jak i nocą. W mniejszych WNĘTRZACH warto też namalować pasy na ścianach, co pomoże optycznie powiększyć całe pomieszczenie.

Tagi: aranżacja, wnętrze,, projekt,