Strefa zmywania ulubioną strefą w kuchni

2020-12-20

    Strefa zmywania to przeważnie z oczywistych względów najmniej lubiana część kuchni. Jak bowiem wiadomo, zmywanie naczyń to raczej smutny obowiązek... chyba że sama ARANŻACJA tejże strefy sprawia, że przyjemnie nam się spędza czas przy brudnych garach. Brzmi abstrakcyjnie? A wystarczy tylko dobry pomysł!

 

     Najważniejsze elementy strefy zmywania to oczywiście bateria i zlewozmywak. Wybór spośród tego typu produktów jest tak ogromny, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli do tego dodamy, że większość modeli jest odporna na uszkodzenia, trwała i praktyczna, to od razu zrozumiemy, że jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Warto jednak zaznaczyć, że coraz większą popularnością cieszą się zlewozmywaki, które są niejako schowane w blacie. Taki DESIGN podkreśla wysoką estetykę zlewu, a jednocześnie w żaden sposób nie ogranicza jego funkcjonalności.

 

     PROJEKTUJĄC strefę zmywania, trzeba też wziąć pod uwagę baterię. W tym przypadku problem z wyborem powinien nieco mniejszy, bo najczęściej i tak stosuje się klasyczne, chromowane modele o wysokim połysku. Czasem pojawiają się oczywiście niewielkie DEKORACJE w postaci np. kolorowych przycisków, ale ogólnie trend jest pod tym względem niezmienny od wielu lat.

Tagi: aranżacja, design, projektowanie, dekoracje,