Schowki w łazience

2021-05-05

     PROJEKT łazienki dla całej rodziny to wbrew pozorom nie takie proste zadanie. Wiele elementów oczywiście służy do wspólnego użytku, ale każdy mieszkaniec powinien mieć również swój własny schowek. Jak to zrobić w niewielkiej łazience w standardowym bloku?

 

     Wystarczy dobry pomysł. Naturalnie umywalka, sedes czy wanna będą służyć każdemu, więc w tej kwestii nie trzeba zbytnio kombinować. Potrzebne będą jednak różne schowki, w których każdy będzie mógł ukryć używane przez siebie akcesoria. Jeśli w łazience jest choćby niewielka wnęka, to idealnym rozwiązaniem będzie przerobienie jej na kilkusegmentową szafkę. Górną część można przeznaczyć na rzeczy rodziców, natomiast niższe "piętra" mogą być dla dzieci. Jeśli ARANŻACJA łazienki uniemożliwia wbudowanie szafki we wnęce, trzeba zorganizować miejsce gdzie indziej - np. nad sedesem lub pod umywalką (albo i tu, i tu).

 

     Przestrzeń na przechowywanie swoich rzeczy w dużej rodzinie to podstawa dobrego DESIGNU. Samo wykończenie zależy już od STYLIZACJI pomieszczenia, jednak warto pamiętać, by stawiać raczej na minimalizm. W małych WNĘTRZACH doskonale sprawdzą się szafki z drzwiczkami przesuwnymi o gładkim obiciu.

Tagi: projekt, aranżacja, design, stylizacja, wnętrza,