Projektant wnętrz u jubilera

2012-10-04

Wystrój sklepu jubilerskiego wymaga specyficznego projektu. Niezależnie czy architektowi wnętrz zostanie zlecone projektowanie stoisk targowych, czy projektowanie sklepów na potrzeby ekspozycji wyrobów jubilerskich, zaaranżowane pomieszczenie powinno spełniać kilka warunków. Klientami sklepów z biżuterią są najczęściej osoby zaliczane co najmniej do tak zwanej klasy średniej, dlatego wystrój powinien potęgować wrażenie luksusu, a wszelkie dodatki w jak najmniejszym stopniu odciągać uwagę od ekspozycji. Sama biżuteria często prezentowana jest w szklanych gablotkach, które stanowią element mebla czy lady z naturalnego drewna dobrego gatunku. Szkło powinno być oczywiście hartowane i zamykane na klucz, aby zmniejszyć straty przy ewentualnej kradzieży. Przydatna zatem może okazać się także niewielka kamera, która przez całą dobę monitorować będzie wyposażenie sklepu.

Architekt aranżujący wnętrze na zlecenie jubilera powinien wczuć się w potrzeby klienta swojego zleceniodawcy. Pomyślmy – co najbardziej odpowiadałoby narzeczonym wybierającym obrączki ślubne, biznesmenowi poszukującemu srebrnych spinek do mankietów czy pani kupującej złoty naszyjnik pasujący do jej sylwestrowej kreacji? Eleganckie, jasne wnętrze z dużą ilością świateł oraz dobrze rozplanowaną ekspozycją umieszczoną bezpiecznie w szklanych gablotkach z pewnością przypadną klientom do gustu.

Tagi: aranżacje, projektowanie, projektowanie stoisk targowych, projektowanie sklepów, architekt, projektant, projekt u jubilera, Łódź,