Jadalnia w zgodzie z feng shui

2012-12-04

Zgodnie z zasadami dalekowschodniej nauki urządzania wnętrz, atmosfera oraz czynności wykonywane w konkretnym pomieszczeniu mogą mieć ogromny wpływ na jakość naszego życia, sukcesy zawodowe, zdrowie i rodzinne szczęście. Nie bez znaczenia jest również umiejscowienie wnętrza na planie całego domu.
Jadalnia jest przestrzenią, w której spotykamy się całą rodziną przy wspólnych posiłkach. Biesiadować możemy także z dalszymi krewnymi i przyjaciółmi. Nie ulega również wątpliwości, że sposób jedzenia oraz jakość spożywanych dań ma ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia.
Projektowanie domu powinno zatem rozpocząć się od rozplanowania konkretnych pomieszczeń. Ekspertyzy feng shui podpowiadają, że jadalnia powinna znajdować się w samym sercu domu. Jeśli nie mamy możliwości zaprojektowania domu (kupujemy już używany czy deweloperski) zadbajmy o to, aby pomieszczenie było dobrze oświetlone naturalnym światłem i wentylowane. Aranżacje wnętrz warto również wzbogacić o lustro, które będzie odbijało stół. W feng shui wierzy się, że dzięki temu domownicy nigdy nie odczują głodu i niedostatku. Stół nie może znajdować się pod łazienką lub belkami stropowymi (jeśli dom ma przynajmniej dwie kondygnacje), musi być również odpowiednio duży względem liczby zasiadających przy nim osób.

Tagi: Projektowanie, ekspertyzy feng shui, aranżacje wnętrz, projekty wnętrz, projekty wystroju, wystrój wnętrza, indywidualne projekty wnętrz, architekt , Łódź,