Wiejsko, sielsko, anielsko – ozdoby ze słomy

2014-09-24

     Lato to najlepszy czas, kiedy od cioci mieszkającej na wsi albo zaprzyjaźnionego sąsiada mającego działkę rekreacyjną z własnym niewielkim poletkiem możemy dostać bukiet dojrzałych zbóż. Takie dobrodziejstwo natury możemy wykorzystać na dwa sposoby – po pierwsze stworzyć całoroczną ozdobę, które wniesie świeżość w projekty okien, a po drugie zabrać się za tworzenie bożonarodzeniowych dekoracji, które z kolei wzbogacą projekty kominków, świątecznych stroików i choinek. Architekt wnętrz z radością stworzy aranżacje 3D, a nawet zabierze się za projektowanie sklepów czy projektowanie stoisk targowych, kiedy będzie miał do dyspozycji takie własnoręcznie wykonane cudeńka.

     Słomiane ozdoby choinkowe zaczęto tworzyć na Podlasiu, z czasem jednak słomiane gwiazdki, zwierzątka czy płatki śniegu stały się popularne w całym kraju. Całoroczne ozdoby na stół czy parapet również są lubiane jak Polska długa i szeroka. Do ich przygotowania potrzebujemy bukiet ususzonych zbóż, doniczkę, sznurek, styropian, gruby patyk i specjalny klej. Styropian przyklejamy do dna i ścianek bocznych donicy. Następnie kłosy układamy dookoła patyka (tak, aby kawałek patyka wystawał spod bukietu) i przewiązujemy sznurkiem. Wystającą końcówkę patyka wbijamy w styropian, całość zasypujemy piaskiem, ozdobnym żwirkiem lub kamyczkami.

 

 

Tagi: projektowanie wnętrz, ozdoby ze słomy, lato, aranżacja wnętrz, projektowanie i aranżacja wnętrz, biuro projektowe, architekt,